1_2.jpg

לפקדה - אי התענוגות

 

האי לפקדה נחשב בין היפים באיי יוון. בעבר היה זה חצי אי, שחובר

ליבשת באמצעות שרטון – יבשה של עשרות מטרים בודדים, אך זה נחפר במאה ה-8 לפנה"ס ע"י אנשי קורינתוס, על מנת לאפשר תנועת אניות קצרה יותר צמוד ליבשת. כיום, האי מחובר ליבשת ע"י גשר נפתח

 

שטחו כ- 356 קמ"ר ואוכלוסייתו מונה כ- 22,000 איש.

לפקדה הוא גם שמה של בירת האי הנמצאת בחלקו הצפוני, מרחק 20 דקות נסיעה מנמל התעופה אקטיון (Aktion) שליד העיר פרבזה (Preveza).

האי לפקדה נמצא בים היוני מדרום לאי קורפו, בצפון מערב יוון ומסביבו מספר איים נוספים אליהם ניתן להגיע ולרחוץ בחופיהם, בהפלגה קצרה. חופי לפקדה נמנים על החופים היפים ביותר ביוון - מצדו האחד של האי חופים חוליים ומצדו השני של האי מפרצים לחופם חלוקי אבן, בכולם צבע הים ירוק-טורקיז-שקוף. רובו של האי מכוסה חורש ירוק ובו מושבות ציפורים, שרידי טחנות רוח, כרמים ועצי זית עתיקים בשנים ואתרים ארכיאולוגיים מרתקים המעלים את האפשרות שהאי לפקדה הוא למעשה איתקה המיתולוגי ממנו יצא אודיסאוס למלחמת טרויה.

לפקדה אינו אי גדול, ניתן להקיפו ברכב שכור ביום טיול בכבישים פתלתלים שמטפסים להרים ומובילים לפינות חמד נסתרות, בחורש צפוף ולכפרים מסורתיים ציוריים התלויים על מצוקים שמשתפלים בתלילות אל הים.

העיירות המרכזיות באי הן: לפקדה (בצפון), נידרי (בחוף המזרחי), וסיליקי (בדרום) וקרייה (בהר).  לצד עשרות כפרים ציוריים קטנים נוספים בהרים ולאורך החופים המפורצים.

 

 

לפקדה, העיירה הראשית lefkada town

בכניסה לאי, מעבר לגשר נמצא הישוב הגדול והראשי ששמו כשם האי - לפקדה, הבנוי מצד אחד על לגונה, ומהעבר השני מתנשא הרכס המרכזי של האי. בנמל הציורי עוגנות סירות ויאכטות רבות ובסמטאות הצרות הסמוכות לנמל יש בתי קפה, מסעדות וחנויות לרוב המחכים לתיירים.

לפקדה, מערב האי

מערב האי לפקדה הוא ללא ספק החלק המרהיב של האי

ובו רצועות חוף חוליות ארוכות בצבעי טורקיז,

רוב הצד המערבי אינו מיושב.

,                                                      

לפקדה, הצד המזרחי

רצועת החוף המזרחי מיושבת יותר, ולאורך הכביש היורד דרומה מהעיר לפקדה נמצאים כעשרה ישובים והעיקרי שבהם, עיירת הנופש נידרי (Nydri) הציורית ובה נמל דייגים מקסים, מסעדות רבות, בתי מלון,  בתי קפה ופאבים. הליכה של כ-3.5 ק"מ מנידרי בדרך קסומה  תוביל אל מפל הצונח לבריכות צוננות,  להשתכשך בהן לאחר הצעידה.

חופים מומלצים (לחלק מהחופים ניתן להגיע גם בספינה במסגרת יום שייט היוצא מנידרי):

חוף ניקיטס (Nikitas) – בצפון האי, בחוף המערבי (כ 30 דקות נסיעה מהעיר לפקדה) מפרץ אינטימי לצד עיירה ציורית.

חוף קתיסמה  (Kathisma) – בחוף המערבי, גן עדן לחובבי מצנחי הרחיפה (בגד הים הוא פריט מיותר...)

חופי אגרמני (Egremni) – בדרום האי, בחוף המערבי.  היהלומים שבכתר, 350 מדרגות מובילות לחופים הקסומים.

פורטו קציקי (Katsiki porto) – בדרום האי, מי בדולח צלולים תחת מצוקים אדירים הנופלים לחוף. תחושת גן עדן.

מפרץ וסיליקי (Vassiliki) – בדרום האי, מומלץ לגלשני רוח וקייט סרפינג בשל הרוחות המאפיינות אותו. טיילת מקסימה עם טברנות ובתי קפה לרוב.

 

מה עושים באי? לפרטים נוספים אודות הפעילויות בלפקדה דברו עם הנציג שלנו באי - 

יום שייט לאיים שכנים ולמפרצים חבויים – החוויה של האי לפקדה! יציאה מנמל נידרי (Nydri).

רכב שכור – לחוות את האזור ההררי הירוק ובו כפרים ציוריים, אנשים מסבירי פנים, טברנות ונופים מדהימים.

ספורט ימי - אין עוררין על כך שגלישת רוח היא ספורט מלא אדרנלין, בלפקדה תמצאו פעילות ימית הכוללת מצנחי רחיפה, סקי מים, גלשני רוח ועוד.

צלילה –  המים הצלולים, הים השקט והחמים, הטופוגרפיה התת-מימית וצורות החיים השונות הופכים את הצלילה כאן לייחודית. הים "היוני" הסובב את האי לפקדה, מציע קירות ומדרונות תלולים המכוסים בחלקם באלמוגים רכים ומערות מדהימות.

רכיבה על סוסים – אחת החוויות המהנות באי היא רכיבה על סוסים אל מול הנופים המדהימים, חוויה משפחתית מומלצת !!!

 

 

חיי הלילה בלפקדה:

מועדוני לילה וברים נמצאים בעיקר בעיר "לפקדה" ובעיירה "Nydri" ופתוחים עד השעות הקטנות של הלילה. וביוון כמו ביוון.... טברנות המציעות אוכל יווני, מוזיקה יוונית אותנטית וריקודים מסורתיים.

שאלו את הנציג שלנו באי