נגישותאיים יש בארץ המופלאה הזו, מרחק טיסה קצר מהארץ, אך כל 2,000מזה זמן מה שאנחנו רוצים להוציא טרק לאחד מאיי יוון.   איך אפשר לבחור? –כך שונים אחד מהשני 
תוך כדי חיפוש מעמיק (שכולל גם לא מעט שנים בהם חרשנו את יוון היבשתית ועוד איים רבים) איתרנו מספר איים שבהם  מפרצים צלולים עם מים שקופים – טבע עוצמתי, תרבות מרתקת ואותנטית, מסלולי רגל וכמובן –מתקיים כל מה שחיפשנו וכפרים קטנים על שפת המים שבמרכזם טברנה קטנה עם אוכל אלוהי. 
 למרות המרחק הקצר, לרוב האיים ש"עלו לגמר" יש בעיית גישה. איים נגישים אליהם יש –עכשיו נשארה רק שאלת ההגעה טיסות ישירות נהפכו עם השנים לעמוסי תיירים וכך גם נפגעה תחושת האוטנתיות שבהם. איים לא נגישים דורשים זמן רב להגעה. 
עד שקיבלנו הודעה על הטיסות הישירות לקרפטוס של חברת אופק מקבוצת איילה נסיעות שיתחילו השנה מיוני.קרפטוס היה אחד האיים המובילים אליהם רצינו להגיע: 
  כדי לחוש תחושה של שהייה באי אמיתי. –זהו אי בינוני בגודלו, גדול מספיק כדי שיהיה הרבה מה לראות, קטן מספיק 
 מ' בצוקים ומורדות תלולים, מה שיוצר קו חוף ארוך ודרמטי 1,000האי בנוי מרכס הרים אחד שמתרומם מהים לגובה של מעל במיוחד. בגלל הטופוגרפיה הקשה, התקפות פירטים ובידוד משאר האיים התפתחה בו תרבות אי מיוחדת אשר נשמרה לאורך  איש) יציבה לאורך השנה ולא מגיעה לאי רק לתקופת 6,000-השנים. זהו אחד האיים הבודדים ביוון שבו אוכלוסיית הקבע (כ הקיץ כדי להתפרנס מתיירות. אנשים חיים כאן בכפרים של פעם, מעבדים את שדותיהם, דגים במפרצים המבודדים ובעיקר נהנים משקט וחיים בזמן ללא מחוגים. 
  ימים של חופש מוחלט לטרק באי היפהפה הזה. 4.5בטיול שייצא בשבועות, נטוס בטיסה ישירה וקצרה וננצל למקסימום 
נטפס בהרים, נגיע לכפרים שיושבים על שפת מצוקים, נטבול במפרצים חלומיים (שחלקם גם קיבלו תארים כ"יפים באירופה"), נישן במלונות פשוטים ליד הים ונאכל אוכל משובח בטברנות המקומיות. 
באחד הימים נפליג לאי השכן סאריה שהוא כולו שמורת טבע לא מיושבת. באי, שבו המושבה הגדולה בעולם של כלב הים הנזירי (לא תמיד רואים), נהנה מתחושת רובינזון קרוזו כשנחצה אותו דרך כפרים נטושים עד למפרץ הקניון המרהיב שבצפונו. 
 בן קרפתוס גאה אשר פתח באי את מסלולי ההליכה שבו. ההדרכה – את הטרק ידריך נועם בן-משה יחד עם ניקולאוס המשותפת תאפשר גישה גם לבתים מקומיים בכפרים ולהיכרות טובה עם הפולקלור, האוכל (והשתיה) המקומיים.  
יהיה שמח! 
 
 
 
 
תכנית הטיול: 
בכל אחד מימי הטיול נתמקד באזור אחר של האי. 
ביום הראשון נבקר בחלק הדרומי, נבקר בכפר יפה, מערת נטיפים עמוקה, נטבול במפרץ קטנטן ושקט ונלך על רכס הרים  עיירה כיפית שבה יש טברנות רבות, טיילת יפה. נאכל –הצונח לים עד למפרץ הגדול של פיגדיה, בירת האי. לינה בפיגדיה ארוחת ערב באחת הטברנות על שפת החוף. 
לינה בפיגדיה. 
 מ') לתצפית היקפית על האי. 1,270 הפסגה הגבוהה בקרפתוס ( – הקפצה לרכס המרכזי ולטיפוס אל קאלימני –ביום השני מכאן, נרד בשביל פתלתל ביערות אורנים אל הכפר מסוחורי שנבנה על צלעות ההרים וצופה אל שורת מצוקים אדירה. אחה"צ  הכפר המפורסם באי אשר נבנה גבוה בהרים כהגנה מפני שודדי ים. בכפר אווירה –נפגוש באוטובוס ונוקפץ אל אולימפוס מיוחדת ובסמטאותיו מסתובבות הנשים בתלבושות המסורתיות של צפון קרפתוס. 
לינה באולימפוס או בנמל הדייגים של דיאפני השוכן במפרץ שמתחת להר. 
 נקדיש לטיול בחלק הצפוני, הנידח של האי, שבו אין דרכים סלולות. נבקר בכפר אבלונה, הכפר המסורתי –ביום השלישי בקרפתוס השוכן באחד העמקים הפוריים באי. מכאן, נמשיך דרך גבעות הצפון אל מפרץ ורוקליומבה שבו ניצבת לה כנסייה  – עתיקה שחלקה נחבא בתוך מערה מעל החוף. נצפה אל שורת מפרצים מבודדים (תוך טבילה במים הצלולים כמובן ושחייה מומלץ להביא שנורקלים!) ומכאן נצא בהליכה לכיוון כפר הדייגים דיאפני.  
לינה בדיאפאני במלון נחמד סמוך לשפת הים. 
את היום הרביעי נקדיש כולו לשמורת הטבע של האי סאריה. אי זה, אשר ניצב מול השפיץ הצפוני של קרפתוס מוגן מפיתוח ואין עליו תושבים כלל. לצורך היום יש סירה שתעמוד לרשותנו שבה נפליג למספר מפרצים מנותקים בצפון קרפתוס. בהמשך נגיע אל סאריה.. נחצה את האי בהליכה, תוך ביקור  אחד היפים שבאיי – בכפרים נטושים שבהם שורה אווירה מכושפת. לסיום היום נרד דרך קניון יפה אל מפרץ האשלים הדודקאנס. אחרי ארוחת צהריים שתוכן לנו על ידי ניקוס בעל הסירה על החוף, נצא בהפלגה חזרה אל דיאפני. 
מכאן נצא בהפלגה במעבורת (או באוטובוס שלנו, תלוי בשעה), חזרה לעיירה פיגאדיה. 
  מסיבת סיום בטברנה שמחה במיוחד בפיגאדיה. –בלילה 
 בוקר אחרון לטבילה במים הצלולים של מפרץ פיגדיה. לאחר ארוחת הבוקר נצא אל שדה התעופה. טיסה של –ביום החמישי  .)13:30שעה וחצי תביא אותנו חזרה לארץ (שעת חזרה 
 
תכנית הטיול המדוייקת יכולה להשתנות בהתאם להחלטות המדריכים, אילוצי השטח (מזג אוויר, חסימות דרכים) ועיכובים שונים שאינם בשליטת המארגנים. 
 
מחיר הטיול: 1170 יורו לאדם

מחיר הטיול כולל:  טיסה ישירה מבן גוריון לקרפתוס וחזרה בחג  בבוקר, 10:00- ב 8/12- השבועות (יציאה ב בצהריים). הטיסות הן של 12/12-חזרה ב חברת "איילה אל האופק" שבבעלות חברת איילה נסיעות ומבוצעות על ידי מטוסים וצוות של ארקיע.  לילות במלונות פשוטים אך נעימים במסלול 4  (חדרים זוגיים עם מקלחת ושירותים).  אוכל לאורך המסלול (בוקר וערב בכפרים  בהם נישן, צהריים נקבל כמצרכים מהם נערוך ארוחות פיקניק).  אוטובוס/מיניבוס צמוד לימי ההליכה  הנדרשים.   כניסות לאתרים בהתאם למסלול.  הפלגות בסירה לשמורת האי סאריה  ולמפרצים נוספים.   הדרכה של נועם בן משה ומדריך מקומי.   טיפים לנותני שירות מקומיים.   ביטוח צד ג' של איילה גיאוגרפית. 
מחיר הטיול אינו כולל  ). ביטוח נסיעות אישי לחו"ל (כדאי לוודא שפוליסה מכסה הוצאות הכרוכות בביטול הנסיעה מסיבות רפואיות   הוצאות בעלות אופי אישי. 

דמי ביטול:
ההרשמה ודמי הביטול. מרגע ההזמנה ועד 21 יום לפני יציאה 200€ 
בין 21 יום עד 14 ימים לפני יציאה 150€
עד 7 ימים לפני יציאה 100% דמי ביטול
(ימי עסקים, לא כולל שישי, שבת וחגים). 
 
מחכים לראותכם בקרפטוס 
יאסו!!! 

להזמנות 04-8538666 איילה אל האופקשלח