נגישות

מידע על האי לפקדה


 


אפשרויות לטיולים עצמאים מלפקדה: 
1.  אל האי מגיניסי Meganisi  
הוא אי קטן ששוכן ממזרח ללפקדה. כ 4 קילומטרים מנידרי. באי יש אוכלוסייה קבועה של כ -1,200 תושבים.הוא משתרע על שטח של כמעט 20 קמ"ר.הכפר Katomeri ממוקם גבוה מעל Vathy היא בירת Megasini.
מגיניסי הוא יעד נחמד,למרות היותו קטן בגודל, יש שפע של חופים שבהם אנשים יכולים ליהנות מספורט ימי, חופים מבודדים וריקים, ומגוון של מערות הים . המערה המפורסמת Papanikoli הוא אחד מהם, הממוקם על החוף המערבי של האי. מערה זו קיבלה את תהילתה משום שהיא שימשה מקום מסתור לצוללות במהלך מלחמת העולם השנייה.
אל מגיניסי יש שירותי מעבורת קבוע עם מנידרי. המעבורת עוצרת או ב- Vathy,או ב-Spiliai.
Meganisi הוא אי של יופי טבעי,  עם אנשים שלווים ומסבירי פנים, ללא מכוניות רבות ופעילויות רועשות. שבילים רבים מכסים את האי ואת הכבישים הצרים, ובהם מתקיימת תנועה קטנה, הם אידיאליים עבור הליכה. התושבים אוהבים את האי שלהם ואפשר לחוש את זה בהסתובבות באי...
 
מעבורות למגיניסי Meganisi :
 כמו אוטובוס, אפשר לעלות עם רכב. קניית כרטיס אפשרי אצל אנסטסיה במשרד Borsalino Travel,  הסירה יוצאת מהמזח בנידרי  בכל ימות השבוע  , יש לברר במקום שעות מדויקות
 
 
2. האי איתקה Ithaca
האי הירוק והנפלא הזה מופרד מהאי קפלוניה על ידי תעלה צרה, במרחק של 3 ק"מ בלבד. 
זהו יעד רגוע ויפה, אידיאלי לאלו המחפשים רגיעה, טיולים רגועים, שחייה רגועה במי האזמרגד, מפרצונים קטנים, מוקפים בעצי אורן ועצי זית, ושלווה רבה. איתקה הוא אי של הנאה שבו כל אחד לוקח את הזמן שלו להירגע וליהנות היופי הטבעי של המקום.
 
האי היפה של איתקה מפורסם כמולדתו של אודיסאוס (יוליסס), גיבור השיר האודירי אודיסיאה. איתקה היא הארץ שבה מחכה הפנלופה הנאמנה בסבלנות עשרים שנה לבעלה לחזור ממלחמת טרויה. על אף המסע הארוך המלא בהרפתקאות, מצליח אודיסאוס לחזור לאיתקה האהובה שלו, שהפכה לאחר האודיסיאה לסמל המסע הארוך והארוך של חיי החיים וההנאות, רעיון שהמשורר קונסטנטין קוואפי הביע יפה שירו הנפלא שנקרא איתקה (אית'קי).
 
החוף המזרחי של האי איתקה הוא קשה וחסכוני, מנוגד מאוד לחוף המערבי, שהוא ירוק ורך, המשתפל בעדינות אל הים היוני. פנים האי הוא די הררי, מכוסה יערות אורנים, ברושים, עצי זית וכרמים.
מפרצונים קסומים משלימים את הנוף האידילי הזה, מה שהופך אותו לגן עדן עלי אדמות. למרבה המזל, איתקה עדיין לא התקלקלה על ידי התיירות ההמונית, בעיקר משום שהיא יעד לא ידוע ואינה מתאימה לציפיות של האנשים שבדרך כלל מחפשים חיי לילה מרגשים וחופים חוליים צפופים וגדולים, מאובזרים עם מיטות שיזוף ושמשיות. איתקה הוא לא אי כזה.
 
האי מציע הרבה דברים לעשות כמו טיולים אינסופיים, ביקורים בכפרים רדומים ועוצר באתרים ארכיאולוגיים רבים הקשורים לסיפורים של הומרוס. האי כולו מלא קסם ויופי, מה שהופך ברור יותר את האהבה הגדולה ואת הגאווה של אודיסאוס עבור מולדתו.
איתקה הוא אי נפלא עם נוף מדהים של ירק, כפרים, מערות קטנות יציאות ציוריות. עם זאת, מלבד הנוף היפה, איתקה יש גם תרבות גדולה.
 
מעבורות לאתיקה Ithaca :
קניית כרטיס אפשרי אצל אנסטסיה במשרד Borsalino Travel או בקבלה במלון
הסירה יוצאת מהמזח בנידרי , יש לברר זמנים במקום.

מפת לפקדה